Otwarcie Obwodnicy Marek

Wreszcie nastąpiło długo wyczekiwane oddanie do ruchu Obwodnicy Marek. Można już jeździć trasą główną i niektórymi węzłami. 

Drukuj E-mail

Promocja?

Ciekawa "promocja" na stronie Ryanair. Zakup miejsca na lot z Warszawy do Gdańska obniżony z 2837 zł na 1892,20 zł. Ciekawe czy znajdą się chętni ;)

 

 

 

Drukuj E-mail

Wycieczka do Spotu i Gdańska

W ostatnią sobotę (18 maja) udałem się na jednodniową wycieczkę do Sopotu i Gdańska. Pojechałem PolskibBusem za 27 zł łącznie w obie strony. Była to typowa wycieczka "pędzikiem". Wyjazd z Warszawy o 5.30 rano, powrót do Warszawy o 23.10.

Do Gdańska dojechałem piętrowym PolskimBusem na godzinę 10. Podróż minęła sympatycznie, również za sprawą poczęstunku serwowanego przez obsługę (herbata lub kawa, bułka, lody). Po zameldowaniu się na dworcu pks w Gdańsku, szybkie kupienie biletów i jazda SKM do Sopotu. Następnie szybkie zwiedzanie "Monciaka", spacer po molo i promenadą.

W końcu przyszedł czas na "rybkę". Po posileniu się, szybki spacer na dworzec w Sopocie i przejazd do Gdańska. Na zwiedzanie Gdańska zostały 3 godziny. Mało, ale m.in. Neptun, ul. Długa zaliczone. O 18.30 start autobusu do Warszawy. 

Mimo tak krótkiego zwiedzania, wycieczka warta polecenia.

Zapraszam do zapoznania się z Galerią z zdjęć z tego wyjazdu.

 

Drukuj E-mail

Zwiedzanie lotniska w Modlinie

W ramach specjalnej akcji "Gazety Wyborczej" miałem okazje zwiedzać lotnisko w Modlinie. Po lotnisku oprowadzała pani Edyta Mikołajczyk - doradca zarządu lotniska w Modlinie.

 

Mieliśmy okazję zobaczyć halę odlotów i przylotów, przejść przykładową kontrolę bagażu, przejechać się po pasie startowym autobusem lotniskowym.  Widzieliśmy również wóz bojowy lotniskowej straży pożarnej.

 

 

 

 

Więcej zdjęć w Galerii ze zwiedzania Lotniska w Modlinie oraz na filmie poniżej.

 

Po kliknięciu na więcej można zobaczyć film ze zwiedzania.

Czytaj dalej

Drukuj E-mail

Filmy z lotu z Heringsdorfu do Warszawy

Zapraszam do obejrzenia filmu z lotu samolotem EUROLOTU (ATR 42-500) na trasie Heringsdorf/Świnoujście - Warszawa. Lot odbył się 17.06.2012 r. Był to drugi lot rejsowy do Warszawy, dwa dni po inauguracji tego połączenia.

Drukuj E-mail

Zdjęcia Świnoujścia z samolotu

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć  z lotu samolotem EUROLOTU (ATR 42-500) na trasie Heringsdorf/Świnoujście - Warszawa. Lot odbył się 17.06.2012 r. Był to drugi lot rejsowy do Warszawy, dwa dni po inauguracji tego połączenia.

 

 

Drukuj E-mail

Ufo?

W dniu 16 lipca 2009 roku około godziny 22.00 miałem okazję zaobserować dziwne zjawisko na niebie. Zobaczyłem poruszający sie nieregularnym torem lotu w kierunku Warszawy, w całkowitej ciszy, jasno świecący obiekt. Nie sądze aby to był samolot, śmigłowiec, czy chociażby meteor. Możliwe, że było to ufo, czyli Niezidentyfikowany obiekt latający. Udało mi się nakręcić 2 filmy telefonem komórkowym, więc jakość nie jest dobra. Zresztą oceńcie sami.

 

Drukuj E-mail

5. Festiwal Kultury Brazylijskiej

W dniach 1-8 września 2007 roku w Warszawie odbył się 5. Festiwal Kultury Brazylijskiej organizowany przez Stowarzyszenie Kultury Brazylijskiej.

Kulminacyjnym momentem festiwalu była sobotnia Parada Karnawałowa na Nowym Świecie.

Przed oczami tłumnie zgromadzonych na całym Nowym Świecie mieszkańców Warszawy i przyjezdnych przemaszerowały grupy złożone z najlepszych polskich i brazylijskich tancerek samby, znakomitych orkiestr perkusyjnych oraz reprezentanci szkół capoeira. Oczywiście i mnie nie mogło zabraknąć wśród widzów.

 

Zapraszam do zapoznania się galerią zdjęć z tego pasjonującego wydarzenia :)

 

Drukuj E-mail

Dni Transportu Publicznego 2007

Dni transportu publicznego

W dniach 22-23 września obchodzone były w Warszawie Dni Transportu Publicznego.

Celem odbywającej się od 2002 roku imprezy jest promocja transportu publicznego.

Podczas pierwszego dnia prezentowane były historyczne oraz współczesne tramwaje i autobusy. Drugiego dnia, czyli w niedzielę, na Dworcu Gdańskim pokazano tabor kolejowy z różnych epok należący do naszych rodzimych przewoźników kolejowych.

Zaprezentowano m.in. Acatus ED74 (Bydgostia), EW60 w barwach Kolei Mazowieckich, 14WE SKM z Warszawy oraz wagon sypialny, konferencyjny i restauracyjny PKP IC.

Oczywiście nie mogło mnie tam zabraknąć z aparatem w ręku ;)

 

Zapraszam do całkiem sporej galerii zdjęć z Dni Transportu Publicznego 2007.

Drukuj E-mail